Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2019Marzec 21 2019 17:30:57 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2019
  Cennik stanicy wędkarskiej Barkowice Mokre
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2017 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2019

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2019
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2018 roku
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2019
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego
  Regulamin zawodów feederowych (okręgowych)

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Archiwum wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Archiwum wyników zawodów z 2016r.

Zawody Okręgowe 2016

Archiwum wyników zawodów z 2017r.

Wyniki zawodów 2018

Najbliższe zawody
Mistrzostwa Koła w wędkarstwie podlodowym

Zalew Sulejowski - koniec "betonów"
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
A jednak...
Kilka cytatów z pisma Zastępcy Prezydenta Miasta Grzegorza Haraśnego adresowanego do Koła Miejskiego."w trosce o poprawę kondycji stawu i terenu okalającego rozważane
jest przeprowadzenie inwestycji polegającej na kompleksowej renowacji stawu"."w planie Potrzeb inwestycyjnych na rok 2010 zostało zgłoszone zadanie pn.Konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania i renowacji stawu w Parku Miejskim "Solidarność" wraz z przyległym terenem. Koncepcja wyłoniona w drodze konkursu będzie mogła stanowić podstawę do opracowania dokumentacji techniczno-budowlanej, co umożliwiłoby realizację tego zadania".
O ratunku dla "Stawu na Muszli"
Dzisiaj, z inicjatywy radnego miejskiego Tomasza Wawro, członka naszego Koła w gabinecie i na zaproszenie Zastępcy Prezydenta Miasta Grzegorza Haraśnego odbyło sie spotkanie ludzi, którym na sercu leży zaniedbany, brudny, śmierdzący staw w Parku Miejskim im. "Solidarności". W spotkaniu udział wzięli : Wiesław Kopiński - prezes Koła nr 30, Andrzej Szczurtek - wiceprezes Zarządu Okręgu Piotrkowskiego PZW, Zbigniew Szymański- członek Koła nr 30 prezes Sądu Koleżeńskiego, Aleksander Góralczyk - ichtiolog Okręgu piotrkowskiego, wspomniany Tomasz Wawro a także Adam Iwanicki- radny miejski. Spotkanie było
konsekwencją interpelacji T.Wawro jaka miała miejsce na sesji Rady Miejskiej. To, że uczestnikom spotkania nie podoba sie obecny stan w jakim znajduje się staw było oczywiste.W rzeczowej i merytorycznej rozmowie próbowano znależć sposoby, aby w stawie odbywała się retencja wody umożliwiająca odpowiednie warunki dla bytowania i rozrodu ryb.Poza dyskusja jest fakt, że staw nalezy gruntownie oczyścić ze wszystkimi tego konsekwencjami.Była także zgoda co do tego, aby jego przyszłe wędkarskie wykorzystanie ograniczyć do grona dzieci i młodzieży.Prezydent poinformował, że rodzi się plan wykorzystania pięknych terenów nad Wolbórką i w ramach tego planu rewitalizacja stawu. Prawdopodobnie w 2010 roku będzie rozstrzygnięcie konkursu i wybór najlepszej pracy.Chciałby, aby w komisji oceniającej prace zasiadał przedstawiciel tomaszowskiego środowiska wędkarskiego.Mówił także o podjętych z Wojewódzkim Zarządem Melioracji Wód rozmowach na temat przywrócenia do stanu sprzed powodzi "Stawu Starzyckiego".Do sprawy będziemy wracać.Z komentarzami, uwagami i propozycjami zapraszamy na forum.
Karasie jadą z "Soczewki".
OgłoszeniaW czasie tegorocznego, wędkarskiego "Dnia Dziecka" nad stawem Ogródków "Siedmiodomki" organizatorzy obiecali działkowcom wsiedlić trochę ryb
do stawiku. Jakość wody, rodzaj roślinności i dna ogranicza gatunek ryb, jakie tam dobrze się czują do linów, płoci, karasi, karpii. Tak jak obiecali złowione dzień wcześniej na łowisku "Soczewka" dorodne karasie srebrzyste przetransportowane w workach z tlenem w dniu 20.10.2009r w obecności przedstawicieli działkowców zostały wpuszczone do stawu. Wszystkie przeżyły i "odeszły" w toń. 14 "japońców" dołożył też kol. Stanisław Niebieszczański. Działacze Koła rozważają kolejną dostawę ryb wykorzystując korzystne warunki atmosferyczne, zimną wodę i możliwości transportowe.

Galeria => Tutaj
Jesienny "Puchar Prezesa" na Kotlinach
Mgła, deszcz, niskie ciśnienie to warunki atmosferyczne jakie towarzyszyły spławikowcowm w niedzielę 11 października br. w czasie konkursu o "Puchar Prezesa Koła nr 30". Odmeldowali się tylko najwytrwalsi w liczbie 18. Już w czasie wcześniejszych treningów wiadomo było, że będzie trudno o wynik powyżej 5000 punktów. Dobrze wystartował Wojtek Wilanowski, który od początku miał na stanowisku rybę, ale inni też nie zaspali, bo spokojnie i konsekwentnie łowił junior Maciek Worwąg. W miarę upływu czasu do czołówki dobijali inni i trudno było wskazać faworyta. Mimo narzekań i pustych zacięć dobrze łowił Paweł Szczurtek. Ponieważ narzekania na wyrost to stały repertuar startujących w zawodach, nikt tego zbytnio nie brał pod uwagę. Waga.Ten obiektywny i bezstronny instrument wskazuje zwycięzcę. 5140 pkt Pawła Szczurtka było najlepszym wynikiem i On wziął puchar, dyplom, kopertę z "wkładką". Drugi - co jest pewną niespodzianką - był Maciej Worwąg w wynikiem 4055 a trzeci Dariusz Kubacki z 4035 punktami
Wszystkie wyniki w zakładce "wyniki zawodów". Były nagrody, dyplomy, ciepłe posiłki.
Dobre humory uczestników konkursu popsuła wiadomość, że poważne obrażenia w wypadku samochodowym odniósł Paweł Goździk zdążający na te zawody. Obecni życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Wyniki zawodów => Tutaj

Galeria z zawodów => Tutaj
Połowili spiningiści.
OgłoszeniaŁaskawa była Pilica dla spinningistów Klubu Spinningowego "Pilica" działającego przy naszym Kole oraz zaproszonych zaprzyjaźnionych wędkarzy. 36 łowców drapieżników
od tamy w Smardzewicach po jaz na Pilicy w Tomaszowie Maz. czesało wodę kusząc drapieżniki. Najlepiej robili to członkowie naszego Klubu zajmując najwyższe lokaty. Boleń Marcina Sęka ważył 3450 co razem z 4 okoniami dało mu pierwsze miejsce. "Weteran" spiningowych konkursów Roman Rumiński przyniósł szczupaka za 3100 pkt co dało drugie miejsce. Z rybami do Komisji sędziowskiej zgłosiło się 18 zawodników. Byli wędkarze z Warszawy, Częstochowy, Mykanowa, Łodzi i Sosnowca.
Nasi klubowicze już ich zaprosili na kolejne spinningowe zawody, jakie będą organizowane przez Koło w dniu 4 października 2009 na Pilicy w okolicy Utraty. Zbiórka zawodników o godz.6,00. Szczegóły w sklepach wędkarskich i w siedzibie Koła. Tam też zapisy.
Puchar Zalewu Sulejowskiego
SportNa początkowych stanowiskach "betonów" na Starej Wsi w ostatnią niedzielę sierpnia przeprowadziliśmy konkurs w kategorii wędkarstwa gruntowego.Zapisało się 18, zgłosiło 15 a 10 wędkarzy złowiło ryby.Dokładnie rybki."Mistrzowie drgającej szczytówki" wyławiali 4-ro centymetrowe jazgarki.Dalej były płoteczki, płotki, leszczyk i podleszczak.Największa ryba ważyła 375 g.Poniważ może się zdarzyć, że były to przedostatnie zawody, z których wyniki wlicza się do rocznego rankingu Koła, obecni na zawodach naprawdę się starali.Najlepiej postarał się Sęk Wiesław. 475 pkt dało mu pierwsze miejsce.Drugi był Wawro Tomasz - 375 pkt a trzeci, prowadzący w rankingu Mateusz Perka z 345 pkt.Więcej w "wyniki zawodów".
Udostępniamy przyczepę kempingową.
Od dnia 10 czerwca 2009 roku udostępniamy członkom naszego Koła przyczepę kempingową znajdującą sie na terenie Stanicy Wędkarskiej w Barkowicach Mokrych nad Zbiornikiem Sulejowskim.W sprawie rezerwacji, zasad i warunków korzystania z przyczepy prosimy kontaktować się w każdą środę w siedzibie Koła przy ul.Grunwaldzkiej 7 lub telefonicznie: nr tel. 0605391948.
Wędkarski Dzień Dziecka
Tak jak w poprzednim roku, na stawie Ogródków Pracowniczych "Siedmiodomki" spotkali sie najmłodsi sympatycy łowienia rybek.Zaopatrzeni w wędki,siatki do przechowywania ryb,wspierani przez mamy,ojców,dziadków o9,30 zaczęli łowić.Emocji przybywało kiedy jednym udało sie wyłowić karpika a innych rybki omijały.Po trzech godzinach komisja wagowa zważyła ryby i okazało się, że w kategorii wiekowej 7-10 lat trzy pierwsze miejsce zajęli: Biniek Maksymilian, Jasińska Joanna i Wiśniewska Wiktoria. Wśród starszych "wędkarzy" w grupie 11-14 lat kolejność była następująca: 1.Kubacki Konrad, 2.Kacprzyk Piotr, 3.Przepiórka Robert,4.Filicha Rafał,5.Szymanek Konrad,6.Matysiak Mateusz.Chybs niepewna, deszczowa pogoda sprawiła, że w tyn roku tylko 18 dzieci chciało się bawić w konkursowe wędkowanie.Dla wszystkich były napoje i słodycze. Najlepsi otrzymali medale, dyplomy i nagrody.Wszystkie rybki wróciły do wody a ci na brzegu umówili sie na spotkanie za rok.Jak było- prosimy zobaczyć w galerii.
Spełnione obietnice wyborcze.
Jedną z obietnic wyborczych obecnego Zarządu Koła była obietnica zakupu przyczepy kempingowej i została one spełniona.Przyczepa z eleganckim przedsionkiem została ustwiona na terenie stanicy wędkarskiej Okręgu Piotrkowskiego w Barkowicach Mokrych.Wygodnie mogą w niej spać 4 dorosłe osoby.Została wyposażona w najniezbędniejsze sprzęty.Warunki i zasady korzystania z niej zostaną ustalone na posiedzeniu Zarządu Koła w dniu 9 czerwca br. i zostaną podane na naszej stronie.Kilka zdjęc z ustawiana przyczepy i montazu przedsionka oglądaj w "Galerii Koła".
Mistrzostwa Tomaszowa...
Otwarte Mistrzostwa Tomaszowa Maz. w wędkarstwie spławikowym odbyły się na zbiorniku w Drzewicy 24 maja 2009 roku.Ze zgłoszonych 34 zawodników na łowisku stawiło się 31.Reprezentowane były wszystkie tomaszowskie Koła.Mistrzem został Wojtek Wilanowski z Koła nr 30 Tomaszów Miasto. Drugi był Tomasz Karolczyk z Koła nr 32 "Wistom" a trzeci Paweł Goździk z Koła nr 31 "Starzyce".Za pracę komisji sędziowskiej odpowiedzialny był Kazimierz Nowakowski.Najlepszym wręczono medale,dyplomy i nagrody.Więcej w "Wyniki zawodów".Patrz też "Galeria Koła".
Płotka bez wymiaru
Uchwałą Zarządu Okręgu Piotrkowskiego PZW z dnia 19.05.2009 roku na wodach naszego Okręgu zniesiono wymiar ochronny płoci do 15 cm.Omawiano też sprawę ujawnionych na Pilicy poniżej zapory w Smardzewicach śniętych ryb.Ustalono wstępnie, że padnięcia nie były skutkiem chorób.
Strona 25 z 28 << < 22 23 24 25 26 27 28 >
 
Unikalnych wizyt: 1625848
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013