Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2018Wrzesień 21 2018 16:34:22 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2018
  Cennik stanicy wędkarskiej Barkowice Mokre
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2017 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2018

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2018
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2017 roku
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2018
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego
  Regulamin zawodów feederowych (okręgowych)

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Archiwum wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Archiwum wyników zawodów z 2016r.

Zawody Okręgowe 2016

Archiwum wyników zawodów z 2017r.

Wyniki zawodów 2018

Najbliższe zawody
Puchar Prezesa Koła nr 30 w wędkarstwie spławikowym

Zbiornik Kotliny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
Podlodowe Mistrzostwa Koła
Informujemy, że w dniu 18 stycznia 2009 roku organizujemy zawody "Podlodowe Mistrzostwa Koła". Zbiórka zawodników o godz.9,00 na parkingu w Karolinowie. Zapisy chętnych i więcej informacji w sklepach wędkarskich i w siedzibie Koła.
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze.
Informujemy, że zebranie sprawozdawczo-wyborcze za 2008 rok odbędzie się w dniu 8 lutego 2009 roku o godz. 9:30 (drugi termin godz.10:00) w sali wykładowej Zespołu Szkół Zawodowych "Samochodówka". Wejście i wjazd od ul, Legionów 39.
Porządek zebrania przewiduje między innymi :

1.Sprawozdania Zarządu i władz Koła za 2008 rok,

2.Wręczenie odznak i wyróżnień,

3. Dyskusję nad sprawozdaniem,

4. Posiłek,

5.Wybór prezesa,zarządu, delegatów na walny Zjazd Okręgu, członków Sądu Koleżeńskiego i Komisji Rewizyjnej.

Prosimy o liczne przybycie.
Przygotowania do pisania ...
Do Zarządu Głównego PZW trafił projekt ustawy o zmianie Ustawy o rybactwie śródlądowym z prośbą o przeprowadzenie konsultacji w środowisku wędkarzy amatorów i przesłanie swoich uwag do autorów proponowanych zmian w terminie do dnia 18.12.2008 roku. Jak każdy akt prawny ustawa pełna jest języka zrozumiałego głównie dla fachowców i podmiotów zainteresowanch chowem i hodowlą ryb, ale z tekstu wynotowalśmy fragmenty, które dotyczą nas, wędkarzy członków PZW, chociaż w proponowej noweli ani razu nie znajdziemy nazwy naszej organizacji.
W art 7 a) ust.1 czytamy " Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb kuszą lub wędką, przy czym dopuszcza się w miejscu i czasie prowadzenia połowu wędką pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej."
Kartę wędkarską oraz kartę łowiectwa podwodnego wydaje starosta osobie, która ukończyła specjalistyczne szkolenie w zakresie prowadzenia amatorskiego połowu ryb oraz zasad i warunków ochrony i połowu ryb oraz prowadzenie rejestru amatorskiego połowu ryb.
Osoba dokonująca amatorskiego połowu ryb w obwodzie rybackim jest zobowiązana do prowadzenie rejestru amatorskiego połowu ryb, w którym odnotowane muszą być: miejsce, data, technika i wyniki połowu, oznaczenie obwodu rybackiego, gatunku i długości złowionej ryby.Rejestr taki może być prowadzony w formie elektronicznej.Informacje o złowionej rybie muszą znależć się w rejestrze "nizwłocznie po odczepieniu ryb z haczyka a złowione kuszą, niezwłocznie po wyjściu z wody'.Uprawniony do rybactwa może odmówić wydania zezwolenia, jeżeli nie zwrócono wypełnionego rejestru amatorskiego połowu ryb.
Oczywiście są i sankcje. Kto nie posiada przy sobie karty wędkarskiej albo nie otrzymał zezwolenia (nie wykupił znaczków), nie prowadzi rejestru, używa podrywki wędkarskiej niezgodnie z przepisami podlega karze nagany albo grzywny w wysokości od 200 do 25.000 zł.
Nie tracą ważności karty wędkarskie wydane przed wejściem Ustawy w życie.
Zapraszamy na forum.
Nasze sprawy
WiadomościW zasadzie nie ma formalno-prawnych przeszkód aby na Wolbórce , w naszym mieście, przu ul.Warszawskiej powstała hydroelektrownia o mocy 30kW.Wniosek o pozwolenia na jej budowę rok temu złożył mieszkaniec Tomaszowa Maz. Kazimierz U.Po wytknięciu braków i konieczności jego uzupełnienia - co wnioskodawca zrobił - Marszałek Województwa Łódzkiego wznowił zawieszone w tej sprawie postępowanie.Projekt MEW (małej elektowni wodnej ) i operat wodno-prawny nie przewidują budowy przepławki dla ryb ani innych form zabezpieczenia skutecznej migracji ryb. W wydanej w tej sprawie opinii Polski Związek Wędkarski Okręg w Piotrkowie Tryb. sprzeciwia się lokalizacji MEW w opisywanym miejscu.
Zakaz na "Lodowcu".
OgłoszeniaPrzypominamy.
Rozporządzeniem Wojewody Łódzkiego z 2007 roku w okresie od 01.11. do 31.03 każdego roku zabrania się połowów wędkarskich na łowisku tzw. "Lodowcu".
Wodę tą ustanowiono obrębem ochronnym ze względu na masowe gromadzenie się tam ryb w okresie zimowym.
Wynik zawodów
To był ostatni w tym roku konkurs wędkarski organizowany przez nasze Koło.5 października br na zbiorniku "Kotliny" spotkali się spławikowcy by walczyć o "Puchar Prezesa Koła nr 30". Zgłosiło sie 29 a wystartowało 26 wędkarzy.Wymarzona wędkarska pogoda.Przygotowania i treningi trwały od tygodnia.W tym roku na "Kotlinach" darzy rybą i oczekiwania na dobry wynik były uzasadnione.Komisja sędziowska miała co ważyć.Tylko 4 spośród łowiacych nie dało do wagi ryb.Bezapelacyjnym zwycięzcą zgodnie z oczekiwaniami został Szymon Grałek, który w trzygodzinnej turze złowił 13.395g ryb.Drugie miejsce zajął Dariusz Kubacki z wynikiem 6100 pkt a trzeci był Krzysztof Kuczerawy z 5860 punktami.Wszystkie wyniki w protokole.Sędzią głównym zawodów był kol.Mirosław Kozłowski.


Tabela z wynikami zawodów w rozszerzeniu wiadomości
Rekord na "Kotlinach"
13.395g. Taki jest oficjalny - bo ustanowiony w czasie konkursu - rekord . Ryby zostały złowione przez Szymona Grałka z Koła Miejskiego nr 30 w Tomaszowie Maz. Więcej w "Wyniki zawodów".
Czyszczenie brzegów Zbiornika Sulejowskiego
Na spotkaniu u Prezydenta Miasta poświęconemu poblemowi czystości wody w Zbiorniku Sulejowskim, skutkom jej zanieczyszczenia i sposobom zapobiegania przedtawicielka Rejonowego Zarzadu Gospodarki Wodnej w Warszawie oświadczyła - cytat za TIT-em nr 39 z dnia 26.09.2008r- "Spuścimy maksymalną, możliwą ilość wody ze zbiornika po to, by wczesną wiosna oczyścić jego brzegi'.Można się domyślać, że obniżanie lustra wody rozpocznie się w okresie jesienno-zimowym, trwać będzie przez okres tarła. Z jakimi konsekwencjami dla rybostanu? Okręg Piotrkowski PZW został powiadomiony przez tą samą instytucję tj. RZGW Warszawa o planowanym remoncie skarpy w pobliżu czoła zapory Zbiornika Miedzna Murowana.Na okres prowadzonych prac planuje sie wprowadzić zakaz wędkowania na długości 1200 m.Forum do dyspozycji czytających.
Wyniki zawodów
W chłodną , pochmurną niedzielę 14 września br gruntowcy usiedli na betonach Starej Wsi. Było ich 19 a puchar 1 .Cierpliwie , przez 5 godzin wpatrywali się w szczytówki, sygnalizatory czekając na ich ruchy świadczące o braniu. Najwięcej przygięć wypatrzył Grzegorz Grałek, który złowił 11 ryb. Nie on jednak wszedł w posiadanie "Pucharu Zalewu Sulejowskiego w wędkarstwie gruntowym na 2008 rok". Najwięcej ważyło 6 ryb złowionych przez Wojciecha Wilanowskiego - 2220g i to On zajął pierwsze miejsce. Drugi był Grzegorz Grałek - 1725 pkt, trzeci Kubacki Dariusz - 5 ryb i 1525 pkt.5 złowionych przez Łukasza Belicę ryb dało mu 1390 pkt i 4 miejsce. Piąty był Tomasz Karaolczyk z dwiema rybami o wadze 1335g a szósty Tomasz Porczyk , który złowił 5 ryb na 1325 pkt. Sześciu wędkarzy nie złowiło żadnej ryby. Wśród złowionych ryb dominowały leszcze i leszczyki.
Już dziś zapraszamy członków naszego Koła na Kotliny, gdzie 5 października odbędzie się konkurs w wędkarstwie spławikowym o "Puchar prezesa Koła nr 30".
Złapani na gorącym uczynku
Ogłoszenia"Trzech kłusowników zostało przyłapanych przez tomaszowskich policjantów na nielegalnym połowie ryb.

20 kg ryb różnych gatunków odnaleziono w bagażniku samochodu, zaparkowanego nieopodal trzech mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na rzece Wolborka w rejonie miejscowości Zawada. Przy mężczyznach znaleziono akumulator samochodowy i podbierak wyposażony w przewody elektryczne.

Trzech mężczyzn w wieku 37 i 50 lat zostało przewiezionych do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Sprzęt i ryby zabezpieczono."

Źródło: tomaszów.pl
Wyniki zawodów
Zbiornik "Kotliny" były miejscem zawodów spławikowych w kategoriach junior i kadet organizowanych przez Okręgową Radę ds Młodzieży przy Zarządzie Okręgu piotrko-wskiego PZW. Były to zawody jednoturowe, z podziałem na sektory dla kadetów i juniorów. Wyniki zaskoczyły wszystkich.Zawodników, sędziów i obserwatorów. Niektórzy z łowiących - mimo, że startowali w niejednych zawodach- ustanowili swoje rekordy. W kategorii juniorów zwyciężył z wynikiem 9765 pkt Patryk Perka , drugi był Dziubałtowski Kamil 9610 pkt a trzeci Włodzimierz Rozpędzki 7655 pkt. Wśród kadetów najlepszy był Mateusz Perka z wynikiem 8750 pkt, drugi Marcin Śmiechowicz 6390 pkt. Trzecie miejsce zajął Dobrowolski Kacper osiągając 5450 pkt.
Bracia Patryk i Mateusz Perkowie są członkami Klubu Spławikowego "2000" działającego przy naszym Kole.Obaj mają szanse wygrać klasyfikacje Grand Prix Okręgu piotrkowskiego w swoich kategoriach wiekowych.Przy słonecznej pogodzie, z lekkim północnym wiaterkiem i wysokim ciśnieniu łowiono głownie płocie.

Zapraszamy do galerii.
Strona 25 z 26 << < 22 23 24 25 26 >
 
Unikalnych wizyt: 1483434
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013