Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2018Lipiec 18 2018 08:51:21 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2018
  Cennik stanicy wędkarskiej Barkowice Mokre
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2017 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2018

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2018
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2017 roku
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2018
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego
  Regulamin zawodów feederowych (okręgowych)

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Archiwum wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Archiwum wyników zawodów z 2016r.

Zawody Okręgowe 2016

Archiwum wyników zawodów z 2017r.

Wyniki zawodów 2018

Najbliższe zawody
Gruntowe Otwarte Mistrzostwa Tomaszowa Maz.

Zalew Sulejowski - Stara Wieś
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
Używanie silników spalinowych do napędu jednostek pływających od 1.01.2018
WiadomościPoniżej przekazujemy informację ze strony Okręgu:

W związku z zapytaniami kierowanymi do Biura Zarządu Okręgu dotyczącymi możliwości korzystania z silników spalinowych do napędu łodzi w obszarze zbiorników wodnych użytkowanych rybacko przez nasz Okręg (w szczególności - Zbiornika Sulejowskiego) informujemy, że od 1 stycznia 2018 roku zagadnienie powyższe regulują stosowne przepisy nowej Ustawy Prawo wodne z dnia 20 lipca 2017 r. przytoczone poniżej:

Art. 32. 1. Każdemu przysługuje prawo do powszechnego korzystania z publicznych śródlądowych wód powierzchniowych, morskich wód wewnętrznych oraz z wód morza terytorialnego, jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej.

2. Powszechne korzystanie z wód służy do zaspokajania potrzeb osobistych, gospodarstwa domowego lub rolnego, bez stosowania specjalnych urządzeń technicznych, a także do wypoczynku, uprawiania turystyki, sportów wodnych oraz, na zasadach określonych w przepisach odrębnych, amatorskiego połowu ryb.

Art. 34. Szczególnym korzystaniem z wód jest korzystanie z wód wykraczające poza powszechne korzystanie z wód oraz zwykłe korzystanie z wód, obejmujące:
.....
9) uprawianie na wodach sportu, turystyki lub rekreacji przy pomocy jednostek pływających wyposażonych w silnik spalinowy o mocy silnika powyżej 10 kW, z wyłączeniem dróg wodnych;

Art. 389. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, pozwolenie wodnoprawne jest wymagane na:
.....
2)szczególne korzystanie z wód;
.....

Z powyższych przepisów jednoznacznie wynika, że w obszarze użytkowanych przez Okręg PZW w Piotrkowie Tryb. wód (nie ma na nich wyznaczonych dróg wodnych) możemy poruszać się sprzętem motorowodnym o napędzie spalinowym do 10 kW. Na wyższe moce niezbędne jest posiadanie wydanego przez Wody Polskie pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód.

Jednocześnie przypominamy, że połów ryb ze sprzętu pływającego (bez względu na rodzaj i moc jego napędu) dozwolony jest wyłącznie na wyznaczonych akwenach Okręgu PZW w Piotrkowie Tryb., w okresach i porach określonych w wydanym przez uprawnionego do rybactwa zezwoleniu na amatorski połów ryb.
Zebranie sprawozdawcze za rok 2017
JournalInformujemy, że zebranie sprawozdawcze Koła nr 30 PZW za rok 2017 odbędzie się w dniu 28 stycznia 2018 roku o godz. 9:00 (drugi termin godz. 9:30) w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Maz. ul. Legionów 47. Porządek zebrania przewiduje m.in: sprawozdanie Zarządu Koła z działalności za rok 2017, omówienie konkursów i imprez wędkarskich na 2018 rok oraz wolne wnioski i dyskusje. Serdecznie zapraszamy!
Szczęśliwego Nowego Roku!
Ostatnie zawody sezonu 2017
OgłoszeniaW niedzielę 19 listopada spotkaliśmy się nad Pilicą by rozegrać imprezę kończącą sezon zawodów organizowanych przez nasze Koło - V Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Tomaszowa Maz. Punktualnie o 8:00 15 zawodników rozeszło się wzdłuż brzegu rzeki z nadzieją na spotkanie z dużym szczupakiem czy okoniem. Bardzo wysoki stan wody nie napawał optymizmem i niestety nasze przewidywania sprawdziły się. Większość zawodników nie miała kontaktu z rybą, łącznie zgłoszono do miary 5 okoni złowionych przez 3 zawodników. Najlepszy okazał się nasz junior Kuba Koluszka (3 okonie), drugi był Marcin Sęk (1 okoń), a trzeci Łukasz Zieleniak (również 1 okoń). Zawody miały wyjaśnić sytuację naszego końcowego rankingu jednak wiele nie wyjaśniły bo zawodnicy walczący o podium nie przedstawili do miary żadnej ryby. Skorzystał na tym Kuba, który zwyciężając zawody zapewnił sobie awans na II miejsce w generalce. Gratulujemy! Poniżej znajduje się klasyfikacja najlepszej szóstki, która zostanie tradycyjnie nagrodzona pucharami na styczniowym zebraniu sprawozdawczym:

1. Grzegorz Grałek - 118 punktów
2. Koluszka Jakub - 114 punktów
3. Tomasz Maciński - 108 punktów
4. Dariusz Kubacki - 107 punktów
5. Piotr Karaś - 102 punkty
6. Mateusz Kujda - 101 punktów

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych zawodach i do zobaczenia w nowym sezonie! Już wkrótce dowiemy się jakie zawody czekają nas w 2018 roku. Do zobaczenia nad wodą!
Okręgowe zawody spławikowe "Puchar Jesieni" 2017
ZawodyInformujemy, że w związku z wysoką i bardzo szybko płynącą na Pilicy wodą, zawody spławikowe OKS o "Puchar Jesieni" zostają przeniesione na Zbiornik Kotliny. Data i godzina zbiórki bez zmian.
Puchar Prezesa 2017 - relacja
W niedzielę 15 października liczna grupa 30 wędkarzy stawiła się na Kotlinach by rozegrać ostatnie spławikowe zawody w tym sezonie - Puchar Prezesa naszego Koła. Atmosfera była lekko nerwowa ponieważ po raz pierwszy od wielu lat obstawiliśmy 2 brzegi zbiornika i nie bardzo wiadomo było czego się spodziewać i co przyniesie losowanie. Na szczęście okazało się, że wszystkie stanowiska okazały się równe i do tego bardzo rybne. Muszę przyznać, że od momentu przebudowy zbiornika Kotliny nie było tak wysokich i przy tym równych wyników. Zawody wygrał Grzesiek Grałek z wynikiem 7015 punktów umacniając się przy tym na pozycji lidera w generalce. Drugie miejsce wywalczył Maciek Cyl (6090 punktów), a trzecie Darek Kubacki (5680 punktów). Dalej już było bardzo ciasno bo miejsca 4-13 dzieliło zaledwie 1000 punktów. Łowiono głównie leszczyki oraz płotki, dominowała tyczka ale wielu zawodników dobrze połowiło matchem.

Do końca sezonu i zamknięcia naszego Grand Prix zostały już tylko zawody spinningowe na Pilicy, które ze względu na fatalną pogodę przeniesione zostały na 19 listopada. Do zobaczenia nad wodą!

Wyniki => Tutaj

Skromna galeria => Tutaj
V Puchar Klubu Spławikowego 2000
Puchar Klubu Spławikowego 2000 to niezwykle popularna impreza, która od kilku lat gromadzi nad Pilicą sympatyków jesiennego wędkowania na tyczkę. W tym roku obchodzimy mały jubileusz, gdyż zawody odbędą się po raz piąty. 30 miejsc rozeszło się jak zawsze zanim ukazało się oficjalne ogłoszenie :-)
Spotykamy się na "Utracie" w niedzielę 5 listopada o 7:30.

Wpisowe 50 PLN w całości ląduje w kopertach!

Skromny poczęstunek przed zawodami, ciepłe danie po ich zakończeniu oraz puchary dla najlepszych zapewnia organizator.

Sprawy organizacyjne:
Tomek Maciński - 608633504
Wojtek Wilanowski - 505015590

Lista zawodników:
1. Grałek Szymon
2. Maciński Tomasz
3. Karaś Piotr
4. Wojtala Andrzej
5. Worwąg Stanisław
6. Grzyb Adam
7. Chojnacki Piotr
8. Kuczaj Andrzej
9. Perka Patryk
10. Wójciak Mariusz
11. Lorek Paweł
12. Skiba Sławomir
13. Nowak Marcin
14. Malasiński Stanisław
15. Malasiński Michał
16. Miernik Andrzej
17. Lange Janusz
18. Stańczyk Marcin
19. Dylczyk Radosław
20. Bednarek Andrzej
21. Dobrowolski Kazimierz
22. Redlicki Michał
23. Popiołek Michał
24. Popiołek Piotr
25. Brancewicz Bartosz
26. Bąkowicz Damian
27. Stąpór Maciej
28. Sitarz Marek
29. Nowański Artur
30. Mirosław Roman
UWAGA
ZawodyZMIANA TERMINU ZAWODÓW

W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi i związaną z tym małą ilością chętnych, V Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Tomaszowa Mazowieckiego zostają przeniesione na niedzielą 19 listopada 2017 roku.
Ranking i wyniki
OgłoszeniaPoniżej znajdują się zaległe wyniki Gruntowych Mistrzostw Koła:

Wyniki => Tutaj

Relacja oraz wyniki z Pucharu Prezesa pojawią się tuż po weekendzie natomiast dla niecierpliwych podaję pierwszą siódemkę rankingu, która ma jeszcze szanse na podium w klasyfikacji końcowej:

1. Grzegorz Grałek - 118 punktów
2. Dariusz Kubacki - 107 punktów
3. Tomasz Maciński - 106 punktów
4. Piotr Karaś - 100 punktów
5. Mateusz Kujda - 99 punktów
6. Marek Stachecki - 98 punktów
7. Koluszka Jakub - 92 punkty

Grzesiek zapowiedział, że w spinningu nie startuje więc rywalizacja na Pilicy zapowiada się imponująco happy
V Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Tomaszowa Maz.
ZawodySerdecznie zapraszamy wszystkich spinningistów na kolejną, piątą już edycję Otwartych Spinningowych Mistrzostw Tomaszowa Mazowieckiego, które odbędą się w dniu 29 października (niedziela) na rzece Pilicy. Opłata cateringowa dla startujących wynosi 50 PLN, organizator zapewnia ciepły posiłek oraz cenne nagrody rzeczowe. Zbiórka o 7:00 na Utracie przy źródełku. Zawody cieszą się co roku wysoką frekwencją więc mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Zapisy przyjmujemy do piątku 27 października do godziny 17:00 w poniższych miejscach:
- siedziba Koła (ul. Grunwaldzka)
- sklep Wojtka Wilanowskiego (ul. Św. Antoniego)
- sklep Tomka Karolczyka (ul. Piekarska)
Kontakt dla chętnych spoza Tomaszowa Maz. - Wojtek Wilanowski 505-015-590.
Zawody odbędą się na żywej rybie więc prosimy wszystkich o zabranie siatek do przechowywania ryb! Do zobaczenia nad Pilicą!
Ranking
OgłoszeniaW związku z notorycznym brakiem czasu administratora wyniki zawodów jak i ranking pojawiają się ostatnio z opóźnieniami za co najmocniej przepraszam. Ulegając jednak naciskom kolegi Grzegorza Grałka (z wiadomych powodów zresztą) musiałem znaleźć pół godziny i poniżej publikuję najlepszą szóstkę, która ma realne szanse na końcowe zwycięstwo happy

1. Grzegorz Grałek - 96 punktów
2. Piotr Karaś - 95 punktów
3. Tomasz Maciński - 92 punkty
4. Marek Stachecki - 89 punktów
5. Mateusz Kujda - 87 punktów
6. Dariusz Kubacki - 87 punktów

Jak widać jest bardzo ciasno, miejsca 1-6 dzieli zaledwie 9 punktów więc ostatnie dwie tegoroczne tury zawodów zapowiadają się imponująco! clap
Strona 3 z 26 < 1 2 3 4 5 6 > >>
 
Unikalnych wizyt: 1443432
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013