Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2019Listopad 13 2019 12:39:49 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2019
  Cennik stanicy wędkarskiej Barkowice Mokre
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2017 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2019

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2019
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2019 roku
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2019
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego
  Regulamin zawodów feederowych (okręgowych)

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Archiwum wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Archiwum wyników zawodów z 2016r.

Zawody Okręgowe 2016

Archiwum wyników zawodów z 2017r.

Archiwum wyników 2018

Wyniki zawodów 2019

Najbliższe zawody
Otwarte zawody spinningowe

Zalew Sulejowski - Stara Wieś
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
Przygotowania do pisania ...
Do Zarządu Głównego PZW trafił projekt ustawy o zmianie Ustawy o rybactwie śródlądowym z prośbą o przeprowadzenie konsultacji w środowisku wędkarzy amatorów i przesłanie swoich uwag do autorów proponowanych zmian w terminie do dnia 18.12.2008 roku. Jak każdy akt prawny ustawa pełna jest języka zrozumiałego głównie dla fachowców i podmiotów zainteresowanch chowem i hodowlą ryb, ale z tekstu wynotowalśmy fragmenty, które dotyczą nas, wędkarzy członków PZW, chociaż w proponowej noweli ani razu nie znajdziemy nazwy naszej organizacji.
W art 7 a) ust.1 czytamy " Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb kuszą lub wędką, przy czym dopuszcza się w miejscu i czasie prowadzenia połowu wędką pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej."
Kartę wędkarską oraz kartę łowiectwa podwodnego wydaje starosta osobie, która ukończyła specjalistyczne szkolenie w zakresie prowadzenia amatorskiego połowu ryb oraz zasad i warunków ochrony i połowu ryb oraz prowadzenie rejestru amatorskiego połowu ryb.
Osoba dokonująca amatorskiego połowu ryb w obwodzie rybackim jest zobowiązana do prowadzenie rejestru amatorskiego połowu ryb, w którym odnotowane muszą być: miejsce, data, technika i wyniki połowu, oznaczenie obwodu rybackiego, gatunku i długości złowionej ryby.Rejestr taki może być prowadzony w formie elektronicznej.Informacje o złowionej rybie muszą znależć się w rejestrze "nizwłocznie po odczepieniu ryb z haczyka a złowione kuszą, niezwłocznie po wyjściu z wody'.Uprawniony do rybactwa może odmówić wydania zezwolenia, jeżeli nie zwrócono wypełnionego rejestru amatorskiego połowu ryb.
Oczywiście są i sankcje. Kto nie posiada przy sobie karty wędkarskiej albo nie otrzymał zezwolenia (nie wykupił znaczków), nie prowadzi rejestru, używa podrywki wędkarskiej niezgodnie z przepisami podlega karze nagany albo grzywny w wysokości od 200 do 25.000 zł.
Nie tracą ważności karty wędkarskie wydane przed wejściem Ustawy w życie.
Zapraszamy na forum.
Nasze sprawy
WiadomościW zasadzie nie ma formalno-prawnych przeszkód aby na Wolbórce , w naszym mieście, przu ul.Warszawskiej powstała hydroelektrownia o mocy 30kW.Wniosek o pozwolenia na jej budowę rok temu złożył mieszkaniec Tomaszowa Maz. Kazimierz U.Po wytknięciu braków i konieczności jego uzupełnienia - co wnioskodawca zrobił - Marszałek Województwa Łódzkiego wznowił zawieszone w tej sprawie postępowanie.Projekt MEW (małej elektowni wodnej ) i operat wodno-prawny nie przewidują budowy przepławki dla ryb ani innych form zabezpieczenia skutecznej migracji ryb. W wydanej w tej sprawie opinii Polski Związek Wędkarski Okręg w Piotrkowie Tryb. sprzeciwia się lokalizacji MEW w opisywanym miejscu.
Zakaz na "Lodowcu".
OgłoszeniaPrzypominamy.
Rozporządzeniem Wojewody Łódzkiego z 2007 roku w okresie od 01.11. do 31.03 każdego roku zabrania się połowów wędkarskich na łowisku tzw. "Lodowcu".
Wodę tą ustanowiono obrębem ochronnym ze względu na masowe gromadzenie się tam ryb w okresie zimowym.
Wynik zawodów
To był ostatni w tym roku konkurs wędkarski organizowany przez nasze Koło.5 października br na zbiorniku "Kotliny" spotkali się spławikowcy by walczyć o "Puchar Prezesa Koła nr 30". Zgłosiło sie 29 a wystartowało 26 wędkarzy.Wymarzona wędkarska pogoda.Przygotowania i treningi trwały od tygodnia.W tym roku na "Kotlinach" darzy rybą i oczekiwania na dobry wynik były uzasadnione.Komisja sędziowska miała co ważyć.Tylko 4 spośród łowiacych nie dało do wagi ryb.Bezapelacyjnym zwycięzcą zgodnie z oczekiwaniami został Szymon Grałek, który w trzygodzinnej turze złowił 13.395g ryb.Drugie miejsce zajął Dariusz Kubacki z wynikiem 6100 pkt a trzeci był Krzysztof Kuczerawy z 5860 punktami.Wszystkie wyniki w protokole.Sędzią głównym zawodów był kol.Mirosław Kozłowski.


Tabela z wynikami zawodów w rozszerzeniu wiadomości
Rekord na "Kotlinach"
13.395g. Taki jest oficjalny - bo ustanowiony w czasie konkursu - rekord . Ryby zostały złowione przez Szymona Grałka z Koła Miejskiego nr 30 w Tomaszowie Maz. Więcej w "Wyniki zawodów".
Czyszczenie brzegów Zbiornika Sulejowskiego
Na spotkaniu u Prezydenta Miasta poświęconemu poblemowi czystości wody w Zbiorniku Sulejowskim, skutkom jej zanieczyszczenia i sposobom zapobiegania przedtawicielka Rejonowego Zarzadu Gospodarki Wodnej w Warszawie oświadczyła - cytat za TIT-em nr 39 z dnia 26.09.2008r- "Spuścimy maksymalną, możliwą ilość wody ze zbiornika po to, by wczesną wiosna oczyścić jego brzegi'.Można się domyślać, że obniżanie lustra wody rozpocznie się w okresie jesienno-zimowym, trwać będzie przez okres tarła. Z jakimi konsekwencjami dla rybostanu? Okręg Piotrkowski PZW został powiadomiony przez tą samą instytucję tj. RZGW Warszawa o planowanym remoncie skarpy w pobliżu czoła zapory Zbiornika Miedzna Murowana.Na okres prowadzonych prac planuje sie wprowadzić zakaz wędkowania na długości 1200 m.Forum do dyspozycji czytających.
Wyniki zawodów
W chłodną , pochmurną niedzielę 14 września br gruntowcy usiedli na betonach Starej Wsi. Było ich 19 a puchar 1 .Cierpliwie , przez 5 godzin wpatrywali się w szczytówki, sygnalizatory czekając na ich ruchy świadczące o braniu. Najwięcej przygięć wypatrzył Grzegorz Grałek, który złowił 11 ryb. Nie on jednak wszedł w posiadanie "Pucharu Zalewu Sulejowskiego w wędkarstwie gruntowym na 2008 rok". Najwięcej ważyło 6 ryb złowionych przez Wojciecha Wilanowskiego - 2220g i to On zajął pierwsze miejsce. Drugi był Grzegorz Grałek - 1725 pkt, trzeci Kubacki Dariusz - 5 ryb i 1525 pkt.5 złowionych przez Łukasza Belicę ryb dało mu 1390 pkt i 4 miejsce. Piąty był Tomasz Karaolczyk z dwiema rybami o wadze 1335g a szósty Tomasz Porczyk , który złowił 5 ryb na 1325 pkt. Sześciu wędkarzy nie złowiło żadnej ryby. Wśród złowionych ryb dominowały leszcze i leszczyki.
Już dziś zapraszamy członków naszego Koła na Kotliny, gdzie 5 października odbędzie się konkurs w wędkarstwie spławikowym o "Puchar prezesa Koła nr 30".
Złapani na gorącym uczynku
Ogłoszenia"Trzech kłusowników zostało przyłapanych przez tomaszowskich policjantów na nielegalnym połowie ryb.

20 kg ryb różnych gatunków odnaleziono w bagażniku samochodu, zaparkowanego nieopodal trzech mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na rzece Wolborka w rejonie miejscowości Zawada. Przy mężczyznach znaleziono akumulator samochodowy i podbierak wyposażony w przewody elektryczne.

Trzech mężczyzn w wieku 37 i 50 lat zostało przewiezionych do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Sprzęt i ryby zabezpieczono."

Źródło: tomaszów.pl
Wyniki zawodów
Zbiornik "Kotliny" były miejscem zawodów spławikowych w kategoriach junior i kadet organizowanych przez Okręgową Radę ds Młodzieży przy Zarządzie Okręgu piotrko-wskiego PZW. Były to zawody jednoturowe, z podziałem na sektory dla kadetów i juniorów. Wyniki zaskoczyły wszystkich.Zawodników, sędziów i obserwatorów. Niektórzy z łowiących - mimo, że startowali w niejednych zawodach- ustanowili swoje rekordy. W kategorii juniorów zwyciężył z wynikiem 9765 pkt Patryk Perka , drugi był Dziubałtowski Kamil 9610 pkt a trzeci Włodzimierz Rozpędzki 7655 pkt. Wśród kadetów najlepszy był Mateusz Perka z wynikiem 8750 pkt, drugi Marcin Śmiechowicz 6390 pkt. Trzecie miejsce zajął Dobrowolski Kacper osiągając 5450 pkt.
Bracia Patryk i Mateusz Perkowie są członkami Klubu Spławikowego "2000" działającego przy naszym Kole.Obaj mają szanse wygrać klasyfikacje Grand Prix Okręgu piotrkowskiego w swoich kategoriach wiekowych.Przy słonecznej pogodzie, z lekkim północnym wiaterkiem i wysokim ciśnieniu łowiono głownie płocie.

Zapraszamy do galerii.
Czystość łowiska
WiadomościDo napisania tego króciutkiego artykuły skłonił mnie podpis jednego z moich użytkowników forum (www.wedkarze.info) , który to mówi " Nie zaśmiecaj łowiska ".
W niniejszym artykule przedstawię kilka fotografii , których komentować chyba nie trzeba będzie . Tak nie oszukujmy się ale taka jest prawda ......
Zapraszam do lektury (klik)
Poznajemy łowiska cz.2
Wiadomości"Rogi obfitości". Tak śląscy wędkarze nazywają łowisko na Odrze w Kędzierzynie Koźlu. łowisko stało się bardzo popularne szczególnie od czasu, kiedy doskonały spławikowiec Piotr Lorenc łowiąc tyczką w trzygodzinnej turze złowił 33 kilogramy ryb. Rogi to administracyjna i geograficzna część Kędzierzyna Koźla. Odra w tym miejscu płynie jednym korytem wcześniej rozdzielonym wyspą zwaną przez miejscowych "Bastion". Wjeżdżając od strony Tomaszowa do Kędzierzyna Koźla kierujemy się na Prudnik. Po przejechaniu dwóch mostów na Odrze za stacją paliw zjeżdżamy na łuku drogi w prawo, zostawiamy po lewej stronie salon Dacii, Zakład Energetyczny kierując się na Stocznię w Koźlu. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i widzimy tabliczkę "Rogi" 9 (patrz galeria ). Za betonowym płotem magazynów budowlanych skręcamy w prawo, przejeżdżamy wał i w porze dobrych brań widzimy las wędzisk, parasole i namioty wędkarskie. Brzeg Odry jest płaski, porośnięty trawą a na styku z wodą tatarakiem. Jest umocniony kamieniami, które schodzą w koryto na 4-5 metrów. Dno jest żwirowo-piaskowe, w miarę równe z małą ilością zaczepów. Co klika metrów w tym miejscu znajdują się stanowiska wędkarskie. Dostęp do wody jest łatwy i bezpieczny. Głębokość Odry w tym miejscu wynosi od 1,7 do 2,2 metra. Należy być przygotowanym na znaczny uciąg chociaż nie zawsze. Najpopularniejszą metodą jest ciężka gruntówka z koszyczkami od 60 do 100 gram. Można łowić na "przepływankę", w strefie przybrzeżnej batem. Dużo emocji dostarcza pływanie "żagielkiem" w skróconym zestawie. Najpopularniejszymi przynętami są białe robaki, pinki, kukurydza i pęczak. Łowi się mocnymi zestawami ponieważ możemy spodziewać się grubszego leszcza - powyżej 3 kg, brzany czy karpia. Jest dużo dorodnej płoci, jazia. Łowiliśmy też klenie, krąpie a nawet "byczki". Jesienią uaktywnia się sandacz i okoń. Wybierając się na "Rogi" należy zaopatrzyć się w opolski rejestr połowów, do którego jako symbol łowiska wpisujemy k-33. W tym okręgu obowiązuje m.in. limit leszcza 10 sztuk . Z Tomaszowa Mazowieckiego na "Rogi" jest około 220 km.
Strona 29 z 30 << < 26 27 28 29 30 >
 
Unikalnych wizyt: 1889389
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013