Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2020Lipiec 06 2020 03:41:07 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2020
  Cennik stanicy wędkarskiej Barkowice Mokre
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2019 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2020

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2020
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2019 roku
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2020
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego
  Regulamin zawodów feederowych (okręgowych)

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Archiwum wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Archiwum wyników zawodów z 2016r.

Zawody Okręgowe 2016

Archiwum wyników zawodów z 2017r.

Archiwum wyników 2018

Wyniki zawodów 2019

Najbliższe zawody
Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spinningowym (z łódek)

Zalew Sulejowski - Tresta
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
Płoć na "kamieniach"
WiadomościW dniu dzisiejszym tj. 24.04.2009 r. około godziny 8:30 rano wybraliśmy się na ryby w okolice "szyny" - Larsenu na rzece Pilicy od strony Smardzewic. To co ujrzeliśmy bardzo Nas zdziwiło. Naszym oczom ukazał się dziwny widok, zauważyliśmy dwóch wędkarzy którzy wrzucają coś do wody , co wyglądem przypominało ryby . Udaliśmy się zatem na drugi brzeg rzeki ( od strony Hotelu Kruk ). Słusznie się okazało że były to właśnie ryby , które owi wędkarze ratowali wrzucając je do wody. Pospieszyliśmy im z pomocą ratując ryby , które jeszcze dawały oznaki życia. Na kamieniach , które znajdują się pod szyną leżało kilkaset ryb , dokładniej pisząc były to między innymi płocie oraz okonie. Prawdopodobnie przyczyną tejże sytuacji był nocny upust wody z Zalewu. O powyższym fakcie powiadomiono prezesa Naszego koła. Zdjęcia obrazujące powyższy opis znajdziecie w galerii => Tutaj
Mistrzostwa w spławiku.
Były pewne obawy, czy przedłużająca sie zima nie wpłynie negatywnie na żerowanie ryb w dniu spławikowych mistrzostwa Koła, ale obawy okazały się płonne.Z ponad pięćdziesiątki zapisanych na konkurs ostatecznie 39 seniorów, 5 juniorów i 3 kadetów stanęło nad brzegami zbiornika w Drzewicy aby powalczyć o tytuły, medale, dyplomy i nagrody.Najlepszym seniorem okazał sie Wojciech Wilanowski, juniorem Patryk Perka a kadetem Marcin Śmiechowicz.Tylko 8 ze startujących nie złowiło ryb.
Złowione ryby to głównie płocie. Było dużo niewymiarowego jazia.Ryby brały mało zdecydowanie ale w zasadzie były w całym łowisku.Dopisała pogoda, dopisały humory i apetyty na kiełbaskę z grilla.Za sprawną organizację i prace komisji sędziowskiej odpowiedzialny był Mirosław Kozłowski.Więcej w "wyniki zawodów i galerii".
Zawody w Drzewicy
W związku z licznymi pytaniami do przyjmujących zapisy na Spławikowe Mistrzostwa Koła w Drzewicy 5 kwietnia br. o dojazd i miejsce zbiórki informujemy: 1.dla dojeżdzających od strony Ossy - w Drzewicy, za znakiem drogowym "Stop" skręcamy w prawo, w druga uliczkę Braci Kobylańskich.Od tej ulicy lekko w prawo odchodzi ulica Szkolna a my wjeżdzamy w lewo w Stawową i dojeżdżamy do parkingu nad Zbiornikiem Drzewica.2.dla dojeżdzajacych od strony Opoczna - w Drzewicy za mostem na Drzewiczce skręcamy w druga ulicę w lewo.Ulicą braci Kobylańskich dojeżdżamy do Szkolnej i Stawowej i ulicą Stawową dojeżdzamy do Zbiornika.Mapki będą od 28 marca w sklepach.
Nasze sprawy - wybory.
W dniu 8 lutego 2009 w sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w/m odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszego Koła.Wiesław Kopiński- prezes ustępującego Zarządu odczytał sprawozdanie za rok 2008. Z pracami Komisji Rewizyjnej za rok ubiegły zapoznał zebranych jej przewodniczący kol. Jan Srebrzyński wnosząc jednoczesnie o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi,co zebrani w głosowaniu zaakceptowali.Sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego odczytał kol.Edward Augustyniak.Przystąpiono do wyborów ; prezesa Koła, Zarządu, Komisji Rewzyjnej, Sądu Koleżeńskiego i delegatów na Okregowy Zjazd Delegatów Okręgu Piotrkowskiego PZW.Prezesem na kolejną kadencję 2009-2012 wybrano Wiesława Kopińskiego.Składy Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego w zakładce -"władze Koła".Gościem zebrania był kol. Mieczysław Centka - prezes Zarządu Okręgu piotrkowskiego PZW.W dyskusji, do której ustosunkował się też M.Centka poruszano sprawy zarybień, ochrony wód, frekwencji na wycieczkach i zawodach wędkarskich.
Zawody podlodowe - wyniki
W konkursie wystartowało 28 wędkarzy.Każdy miał do dyspozycji stanowisko o wymiarach 10x15 m i trzy godziny na łowienie.Zwycięzcą - mistrzem Koła nr30- został Jan Srebrzyński. Wygraną dał mu 25-cio centymetrowy okoń. Drugi był Marek Ludwisiak a trzeci Szymon Grałek. Jeszcze tylko jeden zawodnik złowił rybę- jazgarza. W ocenie wędkarzy ryba nie żerowała.
Podlodowe Mistrzostwa Koła
Informujemy, że w dniu 18 stycznia 2009 roku organizujemy zawody "Podlodowe Mistrzostwa Koła". Zbiórka zawodników o godz.9,00 na parkingu w Karolinowie. Zapisy chętnych i więcej informacji w sklepach wędkarskich i w siedzibie Koła.
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze.
Informujemy, że zebranie sprawozdawczo-wyborcze za 2008 rok odbędzie się w dniu 8 lutego 2009 roku o godz. 9:30 (drugi termin godz.10:00) w sali wykładowej Zespołu Szkół Zawodowych "Samochodówka". Wejście i wjazd od ul, Legionów 39.
Porządek zebrania przewiduje między innymi :

1.Sprawozdania Zarządu i władz Koła za 2008 rok,

2.Wręczenie odznak i wyróżnień,

3. Dyskusję nad sprawozdaniem,

4. Posiłek,

5.Wybór prezesa,zarządu, delegatów na walny Zjazd Okręgu, członków Sądu Koleżeńskiego i Komisji Rewizyjnej.

Prosimy o liczne przybycie.
Przygotowania do pisania ...
Do Zarządu Głównego PZW trafił projekt ustawy o zmianie Ustawy o rybactwie śródlądowym z prośbą o przeprowadzenie konsultacji w środowisku wędkarzy amatorów i przesłanie swoich uwag do autorów proponowanych zmian w terminie do dnia 18.12.2008 roku. Jak każdy akt prawny ustawa pełna jest języka zrozumiałego głównie dla fachowców i podmiotów zainteresowanch chowem i hodowlą ryb, ale z tekstu wynotowalśmy fragmenty, które dotyczą nas, wędkarzy członków PZW, chociaż w proponowej noweli ani razu nie znajdziemy nazwy naszej organizacji.
W art 7 a) ust.1 czytamy " Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb kuszą lub wędką, przy czym dopuszcza się w miejscu i czasie prowadzenia połowu wędką pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej."
Kartę wędkarską oraz kartę łowiectwa podwodnego wydaje starosta osobie, która ukończyła specjalistyczne szkolenie w zakresie prowadzenia amatorskiego połowu ryb oraz zasad i warunków ochrony i połowu ryb oraz prowadzenie rejestru amatorskiego połowu ryb.
Osoba dokonująca amatorskiego połowu ryb w obwodzie rybackim jest zobowiązana do prowadzenie rejestru amatorskiego połowu ryb, w którym odnotowane muszą być: miejsce, data, technika i wyniki połowu, oznaczenie obwodu rybackiego, gatunku i długości złowionej ryby.Rejestr taki może być prowadzony w formie elektronicznej.Informacje o złowionej rybie muszą znależć się w rejestrze "nizwłocznie po odczepieniu ryb z haczyka a złowione kuszą, niezwłocznie po wyjściu z wody'.Uprawniony do rybactwa może odmówić wydania zezwolenia, jeżeli nie zwrócono wypełnionego rejestru amatorskiego połowu ryb.
Oczywiście są i sankcje. Kto nie posiada przy sobie karty wędkarskiej albo nie otrzymał zezwolenia (nie wykupił znaczków), nie prowadzi rejestru, używa podrywki wędkarskiej niezgodnie z przepisami podlega karze nagany albo grzywny w wysokości od 200 do 25.000 zł.
Nie tracą ważności karty wędkarskie wydane przed wejściem Ustawy w życie.
Zapraszamy na forum.
Nasze sprawy
WiadomościW zasadzie nie ma formalno-prawnych przeszkód aby na Wolbórce , w naszym mieście, przu ul.Warszawskiej powstała hydroelektrownia o mocy 30kW.Wniosek o pozwolenia na jej budowę rok temu złożył mieszkaniec Tomaszowa Maz. Kazimierz U.Po wytknięciu braków i konieczności jego uzupełnienia - co wnioskodawca zrobił - Marszałek Województwa Łódzkiego wznowił zawieszone w tej sprawie postępowanie.Projekt MEW (małej elektowni wodnej ) i operat wodno-prawny nie przewidują budowy przepławki dla ryb ani innych form zabezpieczenia skutecznej migracji ryb. W wydanej w tej sprawie opinii Polski Związek Wędkarski Okręg w Piotrkowie Tryb. sprzeciwia się lokalizacji MEW w opisywanym miejscu.
Zakaz na "Lodowcu".
OgłoszeniaPrzypominamy.
Rozporządzeniem Wojewody Łódzkiego z 2007 roku w okresie od 01.11. do 31.03 każdego roku zabrania się połowów wędkarskich na łowisku tzw. "Lodowcu".
Wodę tą ustanowiono obrębem ochronnym ze względu na masowe gromadzenie się tam ryb w okresie zimowym.
Wynik zawodów
To był ostatni w tym roku konkurs wędkarski organizowany przez nasze Koło.5 października br na zbiorniku "Kotliny" spotkali się spławikowcy by walczyć o "Puchar Prezesa Koła nr 30". Zgłosiło sie 29 a wystartowało 26 wędkarzy.Wymarzona wędkarska pogoda.Przygotowania i treningi trwały od tygodnia.W tym roku na "Kotlinach" darzy rybą i oczekiwania na dobry wynik były uzasadnione.Komisja sędziowska miała co ważyć.Tylko 4 spośród łowiacych nie dało do wagi ryb.Bezapelacyjnym zwycięzcą zgodnie z oczekiwaniami został Szymon Grałek, który w trzygodzinnej turze złowił 13.395g ryb.Drugie miejsce zajął Dariusz Kubacki z wynikiem 6100 pkt a trzeci był Krzysztof Kuczerawy z 5860 punktami.Wszystkie wyniki w protokole.Sędzią głównym zawodów był kol.Mirosław Kozłowski.


Tabela z wynikami zawodów w rozszerzeniu wiadomości
Strona 30 z 32 << < 27 28 29 30 31 32 >
 
Unikalnych wizyt: 2126446
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013