Strona główna Dane adresowe Forum dyskusyjne Galeria Składki i opłaty 2020Czerwiec 13 2021 05:19:53 
 
Nawigacja
Start
  Strona główna
  Dane adresowe
  Historia powstania
  Forum dyskusyjne
  Składki i opłaty 2020
  Miejsca dokonywania opłat
  Zarybienia w 2020 roku

Władze koła i okręgu
  Zarząd koła
  Sąd koleżeński
  Komisja Rewizyjna
  Zarząd Okręgu Piotrkowskiego PZW
  Zarząd Główny PZW
  Regulamin PZW
  Porozumienia 2021

Sport i rekreacja
  Kalendarz zawodów na rok 2021
  Klasyfikacja na najlepszego wędkarza-sportowca w 2019 roku
  Galeria
  Kalendarz zawodów okręgowych na rok 2021
  Zasady organizacji sportu wędkarskiego
  Regulamin zawodów feederowych (okręgowych)

Archiwum wyników zawodów z 2009r.

Archiwum wyników zawodów z 2010r.

Archiwum wyników zawodów z 2011r.

Archiwum wyników zawodów z 2012r.

Archiwum wyników zawodów z 2013r.

Zawody Okręgowe 2013

Archiwum wyników zawodów z 2014r.

Zawody Okręgowe 2014

Archiwum wyników zawodów z 2015r.

Zawody Okręgowe 2015

Archiwum wyników zawodów z 2016r.

Zawody Okręgowe 2016

Archiwum wyników zawodów z 2017r.

Archiwum wyników 2018

Wyniki zawodów 2019

Najbliższe zawody
Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spinningowym (z łódek)

Zalew Sulejowski - Tresta
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nasz Button
Umieść Nasz button na swojej stronie internetowej

Kod buttona :
Rekord na "Kotlinach"
13.395g. Taki jest oficjalny - bo ustanowiony w czasie konkursu - rekord . Ryby zostały złowione przez Szymona Grałka z Koła Miejskiego nr 30 w Tomaszowie Maz. Więcej w "Wyniki zawodów".
Czyszczenie brzegów Zbiornika Sulejowskiego
Na spotkaniu u Prezydenta Miasta poświęconemu poblemowi czystości wody w Zbiorniku Sulejowskim, skutkom jej zanieczyszczenia i sposobom zapobiegania przedtawicielka Rejonowego Zarzadu Gospodarki Wodnej w Warszawie oświadczyła - cytat za TIT-em nr 39 z dnia 26.09.2008r- "Spuścimy maksymalną, możliwą ilość wody ze zbiornika po to, by wczesną wiosna oczyścić jego brzegi'.Można się domyślać, że obniżanie lustra wody rozpocznie się w okresie jesienno-zimowym, trwać będzie przez okres tarła. Z jakimi konsekwencjami dla rybostanu? Okręg Piotrkowski PZW został powiadomiony przez tą samą instytucję tj. RZGW Warszawa o planowanym remoncie skarpy w pobliżu czoła zapory Zbiornika Miedzna Murowana.Na okres prowadzonych prac planuje sie wprowadzić zakaz wędkowania na długości 1200 m.Forum do dyspozycji czytających.
Wyniki zawodów
W chłodną , pochmurną niedzielę 14 września br gruntowcy usiedli na betonach Starej Wsi. Było ich 19 a puchar 1 .Cierpliwie , przez 5 godzin wpatrywali się w szczytówki, sygnalizatory czekając na ich ruchy świadczące o braniu. Najwięcej przygięć wypatrzył Grzegorz Grałek, który złowił 11 ryb. Nie on jednak wszedł w posiadanie "Pucharu Zalewu Sulejowskiego w wędkarstwie gruntowym na 2008 rok". Najwięcej ważyło 6 ryb złowionych przez Wojciecha Wilanowskiego - 2220g i to On zajął pierwsze miejsce. Drugi był Grzegorz Grałek - 1725 pkt, trzeci Kubacki Dariusz - 5 ryb i 1525 pkt.5 złowionych przez Łukasza Belicę ryb dało mu 1390 pkt i 4 miejsce. Piąty był Tomasz Karaolczyk z dwiema rybami o wadze 1335g a szósty Tomasz Porczyk , który złowił 5 ryb na 1325 pkt. Sześciu wędkarzy nie złowiło żadnej ryby. Wśród złowionych ryb dominowały leszcze i leszczyki.
Już dziś zapraszamy członków naszego Koła na Kotliny, gdzie 5 października odbędzie się konkurs w wędkarstwie spławikowym o "Puchar prezesa Koła nr 30".
Złapani na gorącym uczynku
Ogłoszenia"Trzech kłusowników zostało przyłapanych przez tomaszowskich policjantów na nielegalnym połowie ryb.

20 kg ryb różnych gatunków odnaleziono w bagażniku samochodu, zaparkowanego nieopodal trzech mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na rzece Wolborka w rejonie miejscowości Zawada. Przy mężczyznach znaleziono akumulator samochodowy i podbierak wyposażony w przewody elektryczne.

Trzech mężczyzn w wieku 37 i 50 lat zostało przewiezionych do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Sprzęt i ryby zabezpieczono."

Źródło: tomaszów.pl
Wyniki zawodów
Zbiornik "Kotliny" były miejscem zawodów spławikowych w kategoriach junior i kadet organizowanych przez Okręgową Radę ds Młodzieży przy Zarządzie Okręgu piotrko-wskiego PZW. Były to zawody jednoturowe, z podziałem na sektory dla kadetów i juniorów. Wyniki zaskoczyły wszystkich.Zawodników, sędziów i obserwatorów. Niektórzy z łowiących - mimo, że startowali w niejednych zawodach- ustanowili swoje rekordy. W kategorii juniorów zwyciężył z wynikiem 9765 pkt Patryk Perka , drugi był Dziubałtowski Kamil 9610 pkt a trzeci Włodzimierz Rozpędzki 7655 pkt. Wśród kadetów najlepszy był Mateusz Perka z wynikiem 8750 pkt, drugi Marcin Śmiechowicz 6390 pkt. Trzecie miejsce zajął Dobrowolski Kacper osiągając 5450 pkt.
Bracia Patryk i Mateusz Perkowie są członkami Klubu Spławikowego "2000" działającego przy naszym Kole.Obaj mają szanse wygrać klasyfikacje Grand Prix Okręgu piotrkowskiego w swoich kategoriach wiekowych.Przy słonecznej pogodzie, z lekkim północnym wiaterkiem i wysokim ciśnieniu łowiono głownie płocie.

Zapraszamy do galerii.
Czystość łowiska
WiadomościDo napisania tego króciutkiego artykuły skłonił mnie podpis jednego z moich użytkowników forum (www.wedkarze.info) , który to mówi " Nie zaśmiecaj łowiska ".
W niniejszym artykule przedstawię kilka fotografii , których komentować chyba nie trzeba będzie . Tak nie oszukujmy się ale taka jest prawda ......
Zapraszam do lektury (klik)
Poznajemy łowiska cz.2
Wiadomości"Rogi obfitości". Tak śląscy wędkarze nazywają łowisko na Odrze w Kędzierzynie Koźlu. łowisko stało się bardzo popularne szczególnie od czasu, kiedy doskonały spławikowiec Piotr Lorenc łowiąc tyczką w trzygodzinnej turze złowił 33 kilogramy ryb. Rogi to administracyjna i geograficzna część Kędzierzyna Koźla. Odra w tym miejscu płynie jednym korytem wcześniej rozdzielonym wyspą zwaną przez miejscowych "Bastion". Wjeżdżając od strony Tomaszowa do Kędzierzyna Koźla kierujemy się na Prudnik. Po przejechaniu dwóch mostów na Odrze za stacją paliw zjeżdżamy na łuku drogi w prawo, zostawiamy po lewej stronie salon Dacii, Zakład Energetyczny kierując się na Stocznię w Koźlu. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i widzimy tabliczkę "Rogi" 9 (patrz galeria ). Za betonowym płotem magazynów budowlanych skręcamy w prawo, przejeżdżamy wał i w porze dobrych brań widzimy las wędzisk, parasole i namioty wędkarskie. Brzeg Odry jest płaski, porośnięty trawą a na styku z wodą tatarakiem. Jest umocniony kamieniami, które schodzą w koryto na 4-5 metrów. Dno jest żwirowo-piaskowe, w miarę równe z małą ilością zaczepów. Co klika metrów w tym miejscu znajdują się stanowiska wędkarskie. Dostęp do wody jest łatwy i bezpieczny. Głębokość Odry w tym miejscu wynosi od 1,7 do 2,2 metra. Należy być przygotowanym na znaczny uciąg chociaż nie zawsze. Najpopularniejszą metodą jest ciężka gruntówka z koszyczkami od 60 do 100 gram. Można łowić na "przepływankę", w strefie przybrzeżnej batem. Dużo emocji dostarcza pływanie "żagielkiem" w skróconym zestawie. Najpopularniejszymi przynętami są białe robaki, pinki, kukurydza i pęczak. Łowi się mocnymi zestawami ponieważ możemy spodziewać się grubszego leszcza - powyżej 3 kg, brzany czy karpia. Jest dużo dorodnej płoci, jazia. Łowiliśmy też klenie, krąpie a nawet "byczki". Jesienią uaktywnia się sandacz i okoń. Wybierając się na "Rogi" należy zaopatrzyć się w opolski rejestr połowów, do którego jako symbol łowiska wpisujemy k-33. W tym okręgu obowiązuje m.in. limit leszcza 10 sztuk . Z Tomaszowa Mazowieckiego na "Rogi" jest około 220 km.
Wyniki konkursów
SportW dniach 19 i20 lipca 2008 roku na wodach zbiornika Słok koło Bełchatowa odbył się wędkarski konkurs Klubowe Mistrzostwa Okręgu Piotrkowskiego w Wędkarstwie Spławikowym. Wystartowało 5 klubów. Członkowie działającego przy naszym Kole Klubu Spławikowego "2000" zajęli drugie miejsce. Drużyna łowiła w składzie: Piotr Chojnacki, Krzysztof Kuczerawy, Mateusz Perka, Piotr Śmiechowicz i Wojciech Wilanowski. Pierwsze miejsce zdobył Klub Wędkarski "Maver" z Piotrkowa Trybunalskiego a trzecie "Raczek" z Bełchatowa.
Poznajemy łowiska
WiadomościPrzed zaplanowaną na 17 sierpnia wycieczką dla wędkarzy Koła na Wisłę w okolice Komorowa wcześniej udała się tam "grupa rekonensansowa" w skład której weszli najaktywniejsi sędziowie wędkarscy w 2007 roku. Na łowisko dotarliśmy bez trudu chociaż w minorowych nastrojach, ponieważ przez całą drogę padał deszcz. Wioska Komorów to porozrzucane wśród nadwiślanych łąk i pól domostwa. Wzdłuż wału przeciwpowodziowego biegną wąskie, asfaltowe dróżki ułatwiające znalezienie sobie miejsca do łowienia. Dostęp do brzegu łatwy. Brzeg porośnięty niewysoką roślinnością i drzewami. Bardzo dobre pierwsze wrażenia psują...wędkarskie śmieci. Zejście nad samą wodę strome, ale bezpieczne. Przy ogólnie niskim stanie wody w Wiśle w miejscu gdzie łowiliśmy grunt trzeba było ustawiać od 1,2 do 1,6 m. Widoczny uciąg i 4-ro gramowy spławik przy przepływance to wydaje się minimum. Łowiliśmy spławikówkami, feederami, spiningami i tyczką. Najwięcej łowiliśmy dwudziestokilkucentymetrowych cert. Były niewymiarowe klenie. Rzeczne leszcze walczyły wspaniale. Trafiały sie krąpie, wszechobecne ukleje. Nie udało nam sie oszukać bolenia, który wyraźnie zaznaczał swoja obecność w łowisku.Skutecznymi przynętami okazały się "ziarka", białe robaki i pinki. Największą rybą był 48 cm leszcz złowiony przez Wiesława Kopińskiego. Niewiele mniejszego - bo o 1 cm krótszego leszcza złowił Kazimierz Dulas. Nikt nie zszedł "o kiju". Dla chcących tam jechać rada - śledzić stan wody na Wiśle w Szczucinie. Chyba najlepiej byłoby sie tam wybrać przy 180 cm jej wysokości. Łowisko odwiedzili i opisali je dla Was:Kazimierz Dulas,Jarzy Kaczmarek, Zbigniew Kaźmierczak, Mirosław Kozłowski, Wiesław Kopiński, Henryk Młynarczyk,Mirosław Saliński, Zbigniew Szymański i Tadeusz Woźniak.
Zapraszamy do galerii ->Klik
Nasze sprawy
Na kolejnym -lipcowym - posiedzeniu Zarządu Koła omawiano m.in. pismo Zarządu Okręgu piotrkowskiego PZW informujące o zamiarze ustanowienia przez Wojewodę Łódzkiego rezerwatu przyrody w części "lasów spalskich". W granicach rezerwatu znalazłyby się zbiorniki wodne: Wojcieszek, Szczurek, staw w Konewce a także rzeka Gać na odcinku do stawu w Spale. Te łowiska mają być wyłączone spod wędkowania. O powyższej sprawie pisał też czerwcowy TIT. Projekt inspirowany przez Nadleśnictwo Spała spotkał się ze sprzeciwem tomaszowskich i mieszkających najbliżej opisywanych łowisk wędkarzy. Co Ty kolego o tym sądzisz?
Zapraszamy do dyskusji na naszym forum , w poniższym temacie klik! .
Wyniki zawodów
SportWyniki reprezentantów Koła Miejskiego w konkursach wędkarskich o tytuł " Mistrz Okręgu Piotrkowskiego " na rok 2008 rok .
W wędkarstwie spławikowym :

1. Kadeci, Zbiornik "Słok" 7 i 8 czerwca:
1 miejsce Mateusz Perka , 4 miejsce Marcin Śmiechowicz

2. Juniorzy , Zbiornik "Słok" 7 i 8 czerwca:
4 miejsce Patryk Perka

3. Seniorzy , Kanał Gliwicki , Niezdrowice 2 czerwca :
11 miejsce Szymon Grałek , 16 miejsce Krzysztof Kuczerawy , 20 miejsce Wojciech Wilanowski


W wędkarstwie spiningowym :
Seniorzy , Zbiornik Sulejowski 21 i 22 czerwca
10 miejsce Roman Rumiński

W okręgowych Klubowych Mistrzostwach w Wędkarstwie Spiningowym parami tytuł mistrzów Okręgu wywalczyli Roman Rumiński i Zbigniew Szymański .

Mateusz Perka będzie reprezentował Okręg Piotrkowski na Indywidualnych Mistrzostwach Polski kadetów w wędkarstwie spławikowym a Roman Rumiński i Zbigniew Szymański na Spiningowych Klubowych Mistrzostwach Polski parami .

Finał "Konkursu wiedzy wędkarskiej" Moszczenica 22 czerwca.
Drugie miejsce Mateusz Perka , czwarte Bartosz Woźniak , szóste Marcin Śmiechowicz , siódme Łukasz Grabowski .

Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu Piotrkowskiego w wędkarstwie rzutowym Moszczenica 22 czerwca .

Drugie miejsce Mateusz Perka , szóste Łukasz Grabowski , siódme Bartosz Woźniak , ósme Marcin Śmiechowicz .
Strona 32 z 33 << < 29 30 31 32 33 >
 
Unikalnych wizyt: 2447198
Engine PHP-Fusion & EF Design by: Dustin Baccetti Wykonanie Artur Greficz 2009-2013